Nowy gwintownik maszynowy Neoboss UNI Plus już w sprzedaży

Test 01Przy wykonywaniu gwintów wewnętrznych w otworach nieprzelotowych, spotykamy się często z brakiem możliwości prawidłowego odprowadzania wiórów. Gromadzą się na chwycie narzędzia a ich częste ręczne usuwanie przedłuża czas obróbki. W skrajnym przypadku mogą spowodować złamanie narzędzia i utratę obrabianego detalu.
Jeżeli zmiana parametrów skrawania w małym stopniu rozwiązuje zaistniały problem, zastosuj nasz gwintownik maszynowy typu UNI Plus.
Test 02Gwintownik maszynowy UNI Plus jest narzędziem nowej generacji. Opracowana przez naszą macierzystą firmę Neoboss geometria narzędzia z spiralnym rowkiem wiórowym o kącie pochylenia 50 stopni, powoduje odpowiednie formowanie wiórów i ich prawidłowe odprowadzanie ze strefy skrawania. Zastosowana stal proszkowa pokryta ultra twardą powłoką nowej generacji TiAlN-GTL gwarantuje wysoką wydajność i trwałość narzędzia.

Gwintownik maszynowy UNI Plus znajduje zastosowanie przy obróbce gwintów stali o wytrzymałości do 1200 N/mm2 żeliwa sferoidalnego, stali nierdzewnych, stopów materiałów miedzi i aluminium.

Oznaczenie gwintowników maszynowych UNI Plus:
– z luką wiórową skrętną 50 stopni do gwintów metrycznych zwykłych i rurowych Whitworth’a DIN 228 (o oznaczeniu G) w otworach nieprzelotowych:
DIN 371 Art.: 4343/69 Grulo
DIN 376 Art.: 6343/69 Grulo
– z lukami wiórowymi prostymi i skośną powierzchnią natarcia do gwintów metrycznych zwykłych w otworach przelotowych:
DIN 371 Art.: 7263/69 Rapid
DIN 376 Art.: 7273/69 Rapid

 

Przykład obróbki:
Obudowa ze stali CK45 lub 16CrMo4,
Głębokość gwintu w otworze nieprzelotowym do 3xD,
Prędkość skrawania vc= 20 m/min,
Chłodzenie – emulsja,

Narzędzia specjalne

Dzięki wiedzy i doświadczeniu naszych inżynierów, jesteśmy w stanie zaoferować Państwu pomoc w doborze najbardziej odpowiedniego dla Waszych potrzeb narzędzia lub takie narzędzie specjalnie dla Was zaprojektować i wykonać.
Narzędzia specjalne typu wielostopniowe wiertła, pogłębiacze, czy rozwiertaki, wykonujemy zgodnie z dostarczonymi przez klientów rysunkami lub na podstawie przekazanej dokumentacji technicznej wyrobu z uwzględnieniem informacji dotyczących długości całkowitej narzędzia i jego mocowania w oprawce lub bezpośrednio we wrzecionie obrabiarki.
Narzędzia wykonujemy z monolitycznego węglika spiekanego, a w przypadku większych średnic roboczych z lutowanymi lub mocowanymi mechanicznie płytkami  do  stalowego korpusu. W zależności od obrabianego materiału ostrza mogą być wykonane:
– z  węglika spiekanego pokrytego warstwą ultra twardą,
– z PKD,
– z CBN.
Oferowane przez nas narzędzia są wytwarzane na nowoczesnych i precyzyjnych maszynach.
Oprócz wysokiej jakości produktów, oferujemy dogodne warunki handlowe.
Możemy pochwalić się referencjami od najpoważniejszych firm z branży lotniczej, samochodowej, elektrycznej i wielu innych.
W przypadku zainteresowania narzędziem specjalnym prosimy kliknij tutaj i podaj informację o narzędziu, a także o ile to możliwe załącz rysunek narzędzia lub detalu, który chcesz uzyskać.